1 milyar dolar 800 patent hakkını Microsoft'a 1,06 milyar dolara satmayı kabul etti.
1 milyar dolar
İletişim 0536 580 37 57 / Mobil Görünüm
Sosyal İletişim Kanallarımız Gülibrişim Cd.Ataşehir Atatürk, 34758 Dudullu OSB/Ataşehir/İstanbul +90 212 212 35 17 Ataşehir Patent Logo

1 milyar dolar

1 milyar dolar 800 patent hakkını Microsoft'a 1,06 milyar dolara satmayı kabul etti.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Ataşehir Haberleri  Tarih :  9.1.2019       Google Plus      
Gülibrişim Cd.Ataşehir Atatürk, 34758 Dudullu OSB/Ataşehir/İstanbul +90 212 212 35 17 Ataşehir Patent

Ataşehir Patent Logo

1 milyar dolar


NEW YORK - İnternet medya şirketi AOL, 800 patent hakkı ve ilgili uygulamalarını Microsoft'a nakit 1,06 milyar dolara satmayı kabul etti. New York merkezli AOL, 800 patent hakkını Microsoft'a sattıktan sonra reklam, araştırma, içerik üretimi, sosyal iletişim ağı, eşleştirme, multimedya ve güvenlik dahil stratejik teknolojileri kapsayan 300 patent hakkı ile uygulamaları hala kontrolünde tutacağını açıkladı.

AOL Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Tim Armstrong, Microsoft ile anlaşmanın, şirketin patent haklarının "güçlü" açık artırmasıyla sonuçlandığını belirtti. Şirketin Microsoft ile lisans anlaşmasının, AOL'nin hala değerli patent hakkı portföyüne sahip olduğunu gösterdiğini kaydeden Armstrong, "Satış ve lisans anlaşması hissedarlarımız için mevcut dolar değerinin kilidini açıyor ve AOL'nin uzun vadeli hissedar değeri yaratma stratejimizi agresif biçimde uygulamamızı sürdürmemize olanak sağlıyor" dedi. AOL, satış gelirlerinin "önemli kısmını" hissedarlara dağıtmayı planladığını bildirdi. Şirketin patent haklarını satış sürecinin bu yıl sonunda tamamlanması bekleniyor.


/kaynak:Dünya

1 milyar dolar

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Apple'ın kurucusu Steve Jobs adına bir Türk firması marka başvurusunda bulundu.
0 Yorum

    Yorum Yapın
    MUTLU MÜŞTERİLER
    Etkin patentle çalışmaya başladığımızdan beri marka dosyalarımızın takibi konusunda A'dan Z'ye hizmet almaktayız. Etik yaklaşımı, profesyonel atik hizmetleriyle bizlere bizim gözümüzden bakarak hizmet vermeye çalışan bir ekiple çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Patent marka tescil ve danışmanlık olarak kesinlikle tavsiye ediyoruz.


    E-Bülten